Pėdkelnių dydžiai Aptempusi kojas netinkamo dydžio pėdkelnėmis, ne tik prastai jausitės, bet ir nekaip atrodysite, Įvertinusi savo ūgį bei svorį ir atidžiai išstudijavusi pateiktą universalią lentelę, sužinosite, kokio dydžio pėdkelnes pirkti. Jeigu dėl to parduotuvėje kada sudvejosite, prašykite pardavėjos, kad jums surastų pėdkelnių pakuotę, ant kurios išspausdinta dydžių lentelė.
Pavyzdys. Jeigu jūsų ūgis 158 cm, o svoris 48 kg, jums tinkamos 1 dydžio pėdkelnės.
Savybės:
Pėdkelnių storis nusakomas denais. Denas – pėdkelnių (ir kojinių) matavimo vienetas, lygus 900 metrų ilgio nailono gijos masei. Daugiau denų turinčios pėdkelnės yra storesnės, ne taip greitai plyšta. Ploniausios būna 6-15 denų, tinkamai parinkus spalvą ne visada galima atskirti, ar žmogus su pėdkelnėmis, ar be jų, tik su pėdkelnės koja įgauna dailumo. Dažniausiai mūvimos 20-60 denų pėdkelnės, tiek vasarą, tiek ir žiemą.
Pėdkelnių priežiūra:
Pėdkelnes reikėtų skalbti ne skalbyklėje, bet rankomis ir drungname vandenyje. Skalaujant su audinių minkštikliu pėdkelnių sudedamoji medžiaga elastanas praranda savo tvirtumą ir tamprumą, todėl jo venkite. Džiovinant saugokite nuo saulės spindulių ir nedžiovinkite ant radiatorių. Kaip žinote, pėdkelnių storumas matuojamas denais, o kojinės gali turėti nuo 8 iki 200 denų. Kuo plonesnės pėdkelnės, tuo atsargiau reikia su jomis elgtis, pavyzdžiui, itin plonas pėdkelnes maukitės drėgnomis ar kremu išteptomis rankomis. Taip mažesnė tikimybė, kad bebandant pagauti vis slystantį plonytį audinį įrėšite jį nagu ar aštriu žiedo kampu ir sugadinsite kojines. Kuo storesnės pėdkelnės, tuo jos tvirtesnės, bet yra ir labiau pastebimos, todėl neatrodysite lyg basomis kojomis.
Vertėtų nepamiršti, kad pagal etikėtą moterim nedera darbe ar kitoje oficialioje aplinkoje nemūvėti pėdkelnių.