Gražios pėdos – moters puošmena Grakščiai žengiančią moterį visada išskiriame iš minios. Nužvelgę atidžiau pastebime, kad akį patraukia ir dailiai sutvarkytos pėdos. Kadangi vasarą avime atviro tipo basutėmis, pėdas prižiūrėti tiesiog privalu. Pedikiūras – ne tik šventėms
Pasak pėdų priežiūros specialistės Gilijos Vareikienės, savo pėdomis rūpintis turime ne tik eidamos į šventę, bet ir kasdien. Pedikiūro atlikimo dažnumas priklauso nuo nagų augimo, pado epidermio ragėjimo greičio, nagų polinkio įaugti bei nuospaudų. Jei dėl kokių nors priežasčių negalime apsilankyti pas specialistą, nesudėtingą kasdieninį pedikiūrą galime pasidaryti namuose ir pačios.
Prancūzai teigia, kad pirmosios raukšlės veide atsiranda dėl pėdų problemų. Todėl neapleiskime jų; neleiskime atsirasti nuospaudoms, aukštakulnius avėkime per šventes, įsigykime patogią avalynę.
Pedikiūro pamokėlė
Jei bandysite pačios daryti pedikiūrą, skirkite šiai procedūrai laisvą valandą arba net ir pusantros. Jei skubėsite, galite atlikti nekokybiškai ir nebūti patenkintos gautu rezultatu. Pėdų priežiūros specialistė G. Vareikienė siūlo jį daryti tokia seka:
• Pirmiausia nušlifuokite nago paviršių dilde taip, kad jis įgautų norimą formą.
Nagus geriau kuo dažniau šlifuoti dilde, o ne karpyti. Jei nagas išaugo per didelis, kirpkite tiesiai, nenukirpkite kampų, kad nagai neįaugtų. Po to apibrūžinkite dilde, suteikdamos norimą formą.
• Dvipuse kojų dilde gerai nušveiskite nuo pėdos pado odos suragėjimus (ypač ties didžiuoju pirštu, po pirštais ir nuo kulno).
Jei suragėjimai dideli, pradžioje šveisti reikia šiukštesne dildės puse, po to švelnesne. Tai labai efektyvi priemonė, daug greičiau pašalinanti suragėjimus nei pėdų mirkymas ir trinimas pemza. Jei pėdų oda greitai ragėja (taip būna, kai oda sausa), tokią odos nusluoksniavimo procedūrą reikia atlikti ne tik prieš darant pedikiūrą, bet kasdien, prieš plaunant kojas. Kojų oda dažniau ragėja vasarą, kai vaikštome su įsispiriamomis basutėmis, pliažo šlepetėmis ir „primušame“ kojų padus. Sveikiausia yra nešioti sandalų tipo batelius arba basutes minkštu padu.
• Po to pėdas keletai minučių pamerkite į šiltą vandenį.
Jei turite daugiau laiko ir norite atlikti SPA pedikiūrą, galima naudoti įvairias kosmetines priemones (šveitiklius su cukraus kristalais, eterinėmis priemonėmis ir t.t.). Jei bandysite šveisti pėdas, jas reiktų tik truputį sušlapinti ir, ištepus šveičiamuoju kremu, užmauti celofaniniu maišeliu, pabūti kokias 5 minutes. Tada apsiplauti kojas ir dar 10 min. pamirkyti šilto vandens vonelėje.
• Kiek pamirkiusios, ištraukite vieną pėdą iš vandens, švelniai patepkite apie nagus odelių minkštikliu, pabūkite 3–5 minutes.
Tinka tas pats odelių minkštiklis, kurį naudojate darydamos manikiūrą. (Taip odeles reikia tvarkyti gana dažnai.)
• Tada paimkite kristalinį (gali būti bambukinis, medinis, kokį turite) odelių atstūmiklį ir švelniai atstumkite odeles.
Po to popierine servetėle nuvalykite atstumtą odelę. Jei kur labai atsikišusi, toje vietoje galima ir nukirpti, bet ne visur. Nereikia pačioms naudoti tokių drastiškų priemonių, kaip odelių karpymas, pjaustymas, nes nuo to jos tik dar greičiau ragės ir augs.
• Atstumdytas odeles suminkštinkite aliejuku arba kremuku su priešgrybelinėmis priemonėmis ar kitokiu, tik visada rinkitės kokybišką priemonę.
• Suminkštinus odeles, pėdos nago plokštelę reikia nuriebalinti specialiu skysčiu. Jo ieškoti reikėtų specializuotose kosmetikos prekių parduotuvėse. Retkarčiais galima panaudoti neacetoninį nagų lako valiklį.
Nuriebinamasis skystis būtinas, nes ant riebaluoto nago ilgai nesilaikys lakas.
• Nuriebinusios vienu sluoksniu tepkite kitą skystį – lako pagrindą.
Šių pagrindų būna stiprinančių arba drėkinančių (kai nagai sausi). Reikia pasirinkti tokį, kokio jums reikia.
• Dabar jau galite tepti laką. Jis tepamas dviems sluoksniais.
Prieš lakuojant nagus, tarp pirštų galima įdėti mažus vatos ar porolono gabaliukus (galima įsigyti specialias formeles), kad lakas neišteptų pirštų. Nagus laku tepti reikia dviem sluoksniais, padengiant visą plokštelę. Tada jie gražiai atrodo, o glotnus nago kraštas neplėšo kojinių. Ištepę pirmą sluoksnį palaukite, kol jis natūraliai išdžius ir tik tada tepkite antrą. (Yra ir specialių nago lako džiūvimą greitinančių priemonių, tačiau pėdos specialistė savo praktikoje jų vengia.) Kad lakas gerai prikibtų ir laikytųsi, geriau naudoti tik kokybišką produktą. Todėl pigaus lako nepatariama naudoti, nes jis nesuteiks norimo rezultato.
• Užtepusios laką, galite atlikti nagų dailę. Tai dabar labai madinga, ypač vasarą, kai pėdos labiau matomos.
Pėdų nagų dailė gali būti įvairi: proginė ir kasdieninė. Dažniausiai daroma klasikinė prancūziška (piešiama ant šviesaus lako) arba indiška (ant nago ne tik piešiama, bet ir klijuojami įvairūs blizgučiai, aukso, sidabro dulkelės, karoliukai, tiulis ir pan.). Klijuoti aplikacijas ant nago galima tik specialiais kūno ir nago klijais. Piešiniai piešiami įvairiais nagų dažais, kurie būna su specialiais šepetėliais, bet galima įsigyti ir atskirą dar plonesnį šepetėlį. Dabar madingos labai ryškios spalvos. Pėdos nagų spalva bei piešiniai nebūtinai turi derėti su rankų nagais. Be to, labai madinga piešti ne tik ant nagų, bet ir ant kūno. Tad piešinukai gali prasidėti ant pėdos nago ir toliau tęstis pėda ar net koja.
• Pedikiūro pabaigoje (užtepus paskutinį lako sluoksnį ar atlikus dailę), užtepkite paskutinį skaidrų sluoksnį – tvirtiklį.
Jis reikalingas tam, kad lakas ir piešinukai bei lipdiniai gerai laikytųsi, nenusiplautų ir neprikibtų prie kojinių ar batų.
Didelis nemalonumas – nuolat prakaituojančios pėdos. Šiaip pėdų prakaitavimas yra normalus fiziologinis procesas. Gydyti reikia tik tuomet, kai prakaituojama gausiai. Prakaitavimą sukelia nenatūralios odos ir guminiais padais avalynė, sintetinės, oro nepraleidžiančios kojinės.
Nuo prakaitavimo padeda kasdieninės kojų vonelės su druska ar ąžuolo žieve. Jos mažina prakaitavimą ir panaikina blogą kvapą. Paimkite 300 g ąžuolo žievės, užpilkite 2 l. vandens ir pavirinkite 30 min. Tada iškoškite ir praskieskite 2 l. paprasto vandens. Kojas mirkyti reikia 20–30 min. Po vonelių kojų neplaukite. Kad neniežėtų tarpupirščiai ir nesiluptų oda, po plovimo pėdas labai kruopščiai nušluostykite. Stenkitės kuo dažniau vaikščioti basomis kojomis Ryte, prieš maunantis kojines, papurkškite pėdas specialiu dezodorantu. Jei prakaitavimą sukėlė grybelis, kreipkitės į gydytoją, negydykite jo pačios.
Ką dar reikia žinoti
• Jei pėdų nagai labai pažeisti (skilęs nagas, atsiradęs grybelis ar pan.), šią problemą gali pašalinti tik pėdos priežiūros specialistas, užpildęs pažeistą vietą specialia mase.
• Masažuoti pėdas, įtrinti kremą bei aliejų reikia sukamaisiais judesiais, pradedant nuo pirštų galų ir kylant aukštyn (širdies link – pagal pagrindinį masažo principą).
• Pavargus – pailsinti kojas. Pagulėkime šiek tiek pakeltomis kojomis. Padeda ir šalto ar kontrastingo vandens vonelės.